Už 110 let se katalytické lampy Lampe Berger používají k desinfekci a provonění vzduchu v domech, bytech i kancelářích. Pro svou vysokou účinnost byly nejdříve primárně používány v nemocnicích, jako efektivní způsob vyčištění a provonění prostor. Lampe Berger byly světově prvním výrobkem svého druhu, který se dočkal mnoha kopií, ale díky neustálým technickým inovacím jsou i po více než sto letech nedostižné.

Katalytické lampy ve spojení s uměním

Katalytické lampy jsou již více než sto let doplňkem našich domácností, s přidanou hodnotou v podobě svého rychlého a zároveň plně desinfekčního účinku. Svým designem dokážou přidat na nevšedním vzhledu jakémukoliv prostoru, ať už se jedná o byt v moderním stylu či tradiční konzervativní interiér. V minulosti byly oblíbenou součástí bydlení také mnoha umělců, mezi něž patřili například také třeba Pablo Picasso či Jean Cocteau.

Dokonalé pročištění

Díky svému patentem chráněnému kahanu ničí Lampe Berger molekuly zodpovědné za nepříjemné pachy, přičemž účinně a plynule uvolňuje interiérové parfémy pro dlouhotrvající provonění prostředí. Lampy Lampe Berger jsou určeny pro ty, kdo chtějí žít v čistém prostředí bez nepříjemných pachů, jakými jsou kuchyňské výpary, cigaretový kouř, zápach od zvířat, potu, apod. Lampy se výrazně podílí na zlepšení kvality vzduchu interiéru. Odpovídají striktním a náročným kvalitativním normám. Díky testům, systematicky prováděným nezávislou laboratoří, ručí za to, že nevytvářejí dým a neprodukují BTEX (benzen, toluen, etylbenzen a xylen). Lampe Berger funguje na principu spalování a uvolňování vůně bez přítomnosti plamene.

Přírodní nebo syntetické vůně?

Mistři parfuméři používají k vytvoření svých děl stovky přírodních i umělých substancí. Umělé substance obohacují škálu parfumérských ingrediencí a stabilní a bezpečné suroviny a jejich kombinaci a jejich kombinací s přírodními substancemi vznikají nové, dříve nepředstavitelné parfémy výjimečných vlastností. Mohou i nahradit nedostupné a vzácné přírodní látky, u nichž byla v přírodní formě prokázána zdravotní škodlivost. Proto používá Lampe Berger pro výrobu svých interiérových vůní substance umělé i přírodní.