Katalytická lampa může v létě posloužit hned několika způsoby. Ve vydýchaných prostorách dokáže příjemně osvěžit a pročistit vzduch, v nepříjemném horku můžeme zase prostory za pomoci správně zvolené vůně ochladit. Díky speciálním náplním dokáže také odpuzovat zákeřný hmyz. Přinášíme proto tipy na ideální letní vůně, které je dobré v katalytické lampě použít.

OCHLAZENÍ S CITRUSY

Citrusové vůně jsou jedněmi z nejoblíbenějších fragrancí vůbec. Dokážou totiž výrazně osvěžit mysl i tělo. Aromaterapeuticky působí zejména jako povzbuzovače a dodávají ve svém bezprostředním okolí energii. Kdo už katalytickou lampu doma používá, ví, že dokáže během několika minut provonět své okolí opravdu intenzivně a spolehlivě. Lampu stačí zapálit na dvě minuty, čímž se spustí katalytická reakce, která vzduch pročistí a zbaví veškerých pachů a bakterií. A právě to je další výhodou katalytických lamp. Kromě provonění je jejich silnou stránkou totiž i katalytická reakce, která dokáže vzduch zbavit veškerých bakterií, virů a také zápachu. Jejich molekuly totiž rozbije, na rozdíl od běžných osvěžovačů vzduchu, které většinou zápach či bakterie pouze takzvaně obalí. Proto je účinek sice docela kvalitní, ale velmi krátkodobý.

Ideální kombinací je tak katalytická lampa s citrusovou vůní. Kromě klasických citrusů lze použít i aroma máty nebo zeleného čaje.

Tip: zaručené osvěžení může přinést například vůně máta s pomerančem.

VEČERNÍ RELAXACE S KVĚTINAMI

Po celodenních úporných vedrech můžeme naopak své tělo i mysl zklidnit, a to opět za pomoci katalytické lampy. Stačí jen zvolit naopak vůni relaxační a uklidňující. Mezi takové patří například vůně květinové, zejména s výtažky levandule či jiných uklidňujících bylin. Příjemnou atmosféru nám však může vykouzlit i vůně sladká.

Tip: Vykouzlete si doma relaxační prostředí s levandulovou náplní do katalytické lampy.